معرفی قطعه :

غلتک هرزگرد تسمه سفت کن دینام که با نامهای پولی هرزگرد یا فولی هرزگرد نیز شناخته میشود، با تاثیر مستقیم بر عملکرد تسمه دینام و نیز تاثیر غیر مستقیم بر چندین قسمت مجزای خودرو، یکی از مهمترین قطعات مصرفی خودرو میباشد که در ادامه به بررسی عملکرد و اهمیت این قطعه می‌پردازیم و با ارائه راهنمای خرید، به شما در تصمیم گیری آگاهانه هنگام خرید این قطعه کمک خواهیم کرد.

بخش 1 – عملکرد غلتک هرزگرد دینام :

تسمه دینام و غلتک هرزگرد آن از اجزای مهم در سیستم شارژ الکتریسیته خودرو هستند که علاوه بر چرخش دینام (Alternator)، باعث چرخش پمپ آب (Water Pump)، پمپ هیدرولیک (Power Steering Pump) و کمپرسور هوای کولر (Air Conditioning Compressor) نیز میشوند.

 بدین ترتیب، غلتک هرزگرد دینام نقش مهمی در انتقال نیروی مورد نیاز برای این قطعات ایفا می‌کند تا به طور مستمر و به درستی کار کنند و عملکرد صحیح موتور را تضمین کنند.

وظیفه غلتک هرزگرد حفظ کشش مناسب تسمه در سیستم موتور است. این قطعه به گونه ای طراحی شده است که به تسمه فشار وارد کند و اطمینان حاصل کند که تسمه محکم و به درستی با پولی هایی که اجزای مختلف موتور را به حرکت در می آورند، در تماس است.

غلتک هرزگرد با حفظ کشش صحیح تسمه، از لغزش تسمه (که می تواند منجر به از دست دادن انتقال نیرو و آسیب احتمالی به تسمه و اجزای موتور شود) نیز جلوگیری می کند.

به طور خلاصه، عملکرد غلتک هرزگرد، اطمینان از کشش مناسب در تسمه، انتقال کارآمد نیرو و جلوگیری از لغزش تسمه میباشد.

بخش 2 – اهمیت غلتک هرزگرد دینام :

یک غلطک هرزگرد معیوب یا فرسوده می تواند منجر به ناهماهنگی تسمه، افزایش سایش تسمه و از بین رفتن آن، ضعف در عملکرد دینام، پمپ آب، پمپ هیدرولیک و کمپرسور هوای کولر شود.

کارکرد این قطعه برای عملکرد مداوم دیگر قطعات و متعاقبا عملکرد کلی سیستم موتور، بسیار مهم است.
تصور کنید در هنگام رانندگی متوجه شوید حرکت فرمان بسیار سخت شده و قادر به کنترل خودرو نیستید، موتور جوش آورده، باطری شارژ ندارد و کولر سرما ندارد.
همه اینها میتوانند ناشی از عملکرد نامطلوب یک هرزگرد دینام بی کیفیت و در نتیجه، پارگی تسمه دینام باشد.

 بنابراین ما نسبت به خطرات بالقوه مرتبط با نادیده گرفتن تعمیر و نگهداری یا جایگزینی یک غلطک هرزگرد معیوب هشدار میدهیم و پیشنهاد میکنیم همیشه یک غلطک هرزگرد و تسمه دینام سالم اضافی، در صندوق خودرو داشته باشید تا در مواقع ضروری و عدم دسترسی به فروشگاه های لوازم یدکی، بتوانید از آنها استفاده کنید.

بخش 3 – راهنمای خرید غلتک هرزگرد تسمه دینام و نگهداری از آن :

با توجه به اهمیت این قطعه، انتخاب و نگهداری غلطک هرزگرد دینام یک موضوع مهم برای اطمینان از عملکرد مناسب و طول عمر سیستمهای مختلف یاد شده از خودرو شما است. در اینجا چند نکته کاربردی برای انتخاب و نگهداری غلتک هرزگرد تسمه دینام به شما یادآوری میکنیم:

اگر فروشنده لوازم یدکی هستید و فروش عمده لوازم یدکی خودرو چکی برای شما جذاب است، از اینجا میتوانید اقدام به خرید عمده لوازم یدکی خودرو باکیفیت نمایید.

 • سازگاری :

  هنگام انتخاب این این قطعه، اطمینان حاصل کنید که با مشخصات خودرو، مدل و دینام خودروی شما، کاملا مطابقت دارد. توصیه های سازنده را بررسی کنید یا با یک تامین کننده معتبر قطعات خودرو مشورت کنید تا غلتک هرزگرد مناسب دینام خود را پیدا کنید.

 
 • کیفیت مواد اولیه پولی :

  به دنبال غلتک هرزگردی باشید که پولی آن از مواد اولیه ی با کیفیت ساخته شده باشد تا دوام و طول عمر قطعه زیاد باشد. بهترین نوع مواد پلاستیکی برای تولید پولی هرزگرد، پلی آمید (PA66) الیاف دار میباشد. میزان الیاف رفته در این مواد، نقش مهمی در مقاومت نهایی قطعه دارد.

 • هرزگردهای ارائه شده در فروشگاه اینترنتی کارو صنعت همگی از جنس پلی آمید الیافدار بوده و دارای مقاومت بسیار بالایی هستند.
  از اینجا میتوانید مشخصات تمام هرزگردهای تسمه دینام و تسمه تایم را مشاهده کرده و جهت خرید عمده اقدام نمایید.

 
 • کیفیت ساخت :

  طراحی و کیفیت ساخت پولی بسیار مهم است. یک پولی هرزگرد خوب باید دارای سطحی صاف باشد تا میزان اصطکاک آن با تسمه بیش از اندازه لازم نباشد.
  پارامتر مهم دیگر میزان بیضی بودن (Ovality) غلتک هرزگرد است که در نتیجه ی دقت و کیفت ساخت قالب و تغییر شکلهای حرارتی پس از خروج قطعه از قالب تزریق پلاستیک ایجاد میشود.
  میزان استاندارد این پارامتر کمتر از 0.2 میلیمتر میباشد. بیضی بودن غیر استاندارد قطعه باعث حرکت ناهموار تسمه و فشار متغیر روی تسمه است و در نتیجه باعث ایجاد ضربه به بلبرینگ هرزگرد و تمامی پولی های متصل به تسمه دینام میشود و میتواند باعث کوتاه شدن عمر همه قطعات درگیر با تسمه شود.
  از این رو میزان بیضی بودن (Ovality) دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد.
  غلتک هرزگردهای ارائه شده در این فروشگاه به دلیل تراشکاری دقیق پس از اتمام مرحله تزریق، سطحی بسیار صاف و کم اصطکاک دارند و میزان بیضی بودن آن ها به 0.02 تا 0.05 میلیمتر میرسند که بسیار دقیقتر از استانداردهای تعیین شده هستند.

 
 • کیفیت بلبرینگ :

  مهمترین و اساسی ترین قطعه هر هرزگردی، بلبرینگ آن میباشد که بیشترین سهم از هزینه ها را به خود اختصاص میدهد.
  بلبرینگ خوب برای ساخت هرزگرد باید دارای ساچمه های مقاوم و هم اندازه باشد تا لقی نداشته باشد، گریس نسوز داشته باشد و بهتر است قفسه ساچمه (Cage) فیبری داشته باشد تا باعث ایجاد اصطکاک، حرارت و صدای کمتر و در نتیجه طول عمر بیشتر بلبرینگ هرزگرد گردد.

 
 • درپوش محافظ بلبرینگ :

  غلتک هرزگرد استاندارد باید دارای درپوش برای محافظت بلبرینگ از نفوذ آب، غبار و هر گونه موارد مضر دیگر شود تا عملکرد و طول عمر بلبرینگ تضمین شود. این درپوش باید دارای اتصال مناسب با پولی بوده و با قسمت مرکزی و ثابت بلبرینگ هیچ گونه تماس یا اصطکاکی نداشته باشد.
  لازم به ذکر است در این فروشگاه تمامی هرزگردها با درپوش فابریک و استاندارد عرضه میگردند.

 
 • بررسی کشش پایه کشنده :

  قبل از نصب یک غلتک هرزگرد تسمه دینام جدید، ضروری است که وضعیت کشنده تسمه دینام را بررسی کنید. یک کشنده فرسوده یا معیوب می تواند فشار بی موردی را به غلطک و تسمه وارد کند و منجر به سایش بیهوده و خرابی های زودرس شود. اگر کشنده علائم ساییدگی را نشان می دهد و یا اگر به درستی کار نمی کند، حتما آن را همراه با هرزگرد تسمه دینام تعویض کنید.

 
 • تعمیر و نگهداری منظم :

  هنگامی که غلتک هرزگرد نصب شد، بسیار مهم است که آن را در روال تعمیر و نگهداری معمول خود بگنجانید. به طور دوره ای غلتک هرزگرد را برای هر گونه علائم آسیب، مانند ترک، تراشه یا سایش بیش از حد، صدای غیر معمول و بیرون زدگی گریس بررسی کنید. تراز بودن پولی با تسمه را بررسی کنید و مطمئن شوید که کشش تسمه به اندازه است. اگر مشکلی تشخیص داده شد، با تعویض غلتک یا انجام تنظیمات لازم فوراً آن را برطرف کنید.

نتیجه :

با پیروی از این دستورالعمل‌ها، می‌توانید یک غلتک هرزگرد تسمه دینام مناسب برای وسیله نقلیه خود انتخاب کنید و آن را به طور موثر نگهداری کنید و به عملکرد صحیح و کارآمد سیستم شارژ الکتریکی، پمپ آب، پمپ هیدرولیک، کمپرسور هوای کولر و سیستم کلی وسیله نقلیه خود کمک کنید.

در این راستا فروشگاه اینترنتی کارو صنعت با ارائه غلتک هرزگردهای بسیار باکیفیت، دارای بهترین بلبرینگهای موجود در بازار با پولی تراشکاری شده و درپوش استاندارد و دارای یکسال گارانتی، میتواند به شما در تهیه این قطعه کمک کند.

در ادامه تصاویر هرزگرد تسمه تایم و هرزگرد تسمه دینام های این شرکت آورده شده که شما عزیزان میتوانید با کلیک بر روی هر یک از این تصاویر، جزییات بیشتر آنها را مشاهده و اقدام به خرید عمده آنها بنمایید :

پخش عمده هرزگرد خودرو

پخش عمده لوازم یدکی خودرو تهران و شهرستان ها

لطفا جهت اطلاع بیشتر از چگونگی پخش عمده لوازم یدکی خودرو تهران و شهرستان ها، اینجا کلیک کنید.

خانه
فروشگاه
حساب کاربری من